Android tabanlı işletim sistemli telefonunuzda formatlama işlemine başlamadan önce cihazınızın mutlaka bir yedeğini alınız.
Telefon rehberi, videolar, fotoğraflar, notlar yedeklemeyi ihmal etmeyiniz. Aksi bir durumda buradan geri alabilirsiniz.

Yedekleme işlemini yaptıktan sonra telefonun şarjının %50 seviyesinin altında olmamasına dikkat ederek Huawei Mate 20 X hard reset atma işlemine öyle başlayınız. Şimdi yukarıda verdiğimiz tavsiyeleri dikkate alarak cihazın içini temizleyelim.

HUAWEİ MATE 20 X NASIL SIFIRLANIR

Huawei Mate 20 X silmek için iki farklı yöntemle cihazı temizleyeceğiz. Bunun için ilk adım telefonun içinde bulunan menüyü kullanarak cihazı silmek olacaktır.
Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerini sil > Sil bu adımlarla cihaz içinde tüm bilgileri silebilirsiniz. Böylece ilk gün gibi tüm ayarları sildikten sonra fabrika ayarına geri alabilirsiniz. Şimdi diğer adım ise telefonun üzerinde yer alan donanım tuşlarını kullanarak eski ilk gün gibi ayarlara geri dönmek olacaktır.

HUAWEİ MATE 20 X NASIL FORMAT ATILIR

Yukarıda yöntemle Huawei Mate 20 X nasıl format atılır da menüleri kullanarak gerçekleştirdik. Şimdi sırada telefonun üzerinde donanım tuşlarını kullanarak cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için kullanacağız.

• Telefonu kapatın
  • Sesi açma tuşu + güç tuşu birlikte basın
  • Ekrana Logo gelene kadar basılı tutun
  • Ekrana Logo geldiğinde basma işlemini bitirin
  • Recovery
  • Wipe data all / Factory reset
  • System reboot now

Yukarıda adımları telefonun sesini kısma tuşu kullanarak bu menüler arasında geçebilirsiniz.